poniedziałek , Marzec 25 2019
Strona główna / Lifestyle / Polskie restauracje za granicą
polska kuchnia w innych krajach

Polskie restauracje za granicą

Polska kuchnia nie jest co prawda tak popularna jak chińska czy włoska, ale restauracje z naszą krajową kuchnią także można znaleźć w różnych miejscach świecie. Ostatnio pisaliśmy o polskich restauracjach we Wrocławiu, a na wypadek gdyby komuś w czasie podróży lub w czasie emigracji przyszła ochota na pierogi, bigos czy schabowego, to w tym artykule przedstawiamy najlepsze polskie restauracje za granicą.

Polskie restauracje za granicą

Polska gospoda w Rzymie 
Restauracja nazywa się Osteria Barbazza i można się tu skosztować tradycyjnych polskich potraw, takich jak gołąbki, pierogi, naleśniki czy zrazy, a nawet domowy sernik. Dania są przygotowane osobiście przez właścicielkę restauracji, a produkty, z których je przyrządza sprowadzane są z Polski.

Adres: Largo Andrea Barbazza, 32/33, Rzym.

Restauracja Mazurka w Paryżu 
W klimatycznej Restauracji Mazurka czas płynie bardzo powoli – w tym miejscu naprawdę można rozkoszować się chwilą. W restauracji od 23 lat łączy się polskie przysmaki z wykwintną francuską sztuką kulinarną. Czas podczas posiłków dodatkowo umila polska muzyka folkowa.

Adres: 3 rue André del Sarte, Paryż.

Pierogi Grill na Florydzie 
Restauracja Pierogi Grill jest położona w centrum Clearwater w niewielkiej odległości od plaży w Clearwater Beach. “Pierogi Grill” jest odwiedzane przez turystów oraz mieszkańców Tampa Bay – miejsce jest dosyć popularne. Klienci określają menu restauracji jako dobre polskie jadło.

Adres: Gulf To Bay Blvd, Clearwater, USA.

Polonez w Nagoi 
Właścicielem restauracji jest Jarosław Dąbrowski, który prowadził restaurację o tej samej nazwie w Pawilonie Polskim podczas EXPO 2005 w Aichi. Szef kuchni podaje w tym miejscu takie potrawy jak pierogi, bigos, placki ziemniaczane, gołąbki, śledź w oleju i tatar, Smakosze bardziej wyrafinowanych potraw mogą także zamówić pieczoną kaczkę albo Tournedos a’la Madame Walewska. Desery również są typowo polskie – makowiec bądź szarlotka. Wystrój miejsca też nawiązuje do polski: dekoracje z bursztynów, świeczki w soli. Restauracja stała się miejscem spotkań Polonii żyjącej w Nagoi.

The Knaypa w Londynie
Hasło tej restauracji brzmi: „Zjeść po polsku dobrze chcecie, to w The Knaypa się najecie”. Najbardziej popularne dania to barszcz czerwony z uszkami, pierogi ruskie, z kapustą lub z mięsem, bigos, różnego rodzaju placki ziemniaczane, gołąbki i golonka. Na miejscu dostępny jest także chleb i smalec firmowy.

Adres: 268 King Street, Hammersmith, Londyn.

Polskie restauracje za granicą

Polskie restauracje za granicą

Sprawdź również

służbowy rower

Służbowe rowery?

Nie tylko telefony, laptopy, tablety, oprogramowania komputerowe i samochody przyjmują postać służbowych – teraz pracownicy większych …

Dodaj komentarz