wtorek , Maj 21 2019
Strona główna / Biznes / 100 mln zł na opiekę nad Polonią i Polakami za granicą

100 mln zł na opiekę nad Polonią i Polakami za granicą

W 2019 r. Senat przeznaczy 100,5 mln zł na opiekę nad Polonią i Polakami poza granicami kraju. Z tej kwoty na edukację trafi 33,25 mln zł, na kulturę i promocję Polski oraz ochronę polskiego dziedzictwa kulturowego – 16,7 mln zł, a na wzmocnienie pozycji środowisk polskich i polonijnych – 16, 65 mln zł.

  • Wnioski o dofinansowanie na media polonijne oraz pomoc charytatywną należało złożyć do 9 listopada 2018 r.
  • Z podanych informacji wynika też, że najwięcej wniosków wpłynęło na realizację zadań w zakresie kultury i promocji Polski oraz ochrony dziedzictwa kulturowego i historycznego – 217 ofert.
  • Dotacje przyznano na realizację 85 ofert w zakresie edukacji, 87 – w zakresie kultury i promocji Polski oraz ochrony polskiego dziedzictwa kulturowego i historycznego.

Senat poinformował na swojej stronie internetowej, że rozdzielił środki na rzecz Polonii i Polaków poza granicami kraju na 2019 r. “Obecnie podpisywane są ostatnie umowy z organizacjami, których oferty zostały wybrane do realizacji. W tym roku pomoc senacka trafi do Polonii i Polaków poza granicami żyjących w 54 państwach” – podkreślono.

Więcej: wnp.pl

Sprawdź również

Dziennikarze Biełsatu sądzeni za materiał TVP Polonia

Grodzieński sąd i milicja chcą ukarać troje dziennikarzy Biełsatu za poświęcony Czesławowi Niemenowi odcinek programu …

Dodaj komentarz